DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 21 września 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Każdego roku Ojciec Święty kieruje na ten dzień swoje orędzie, wskazując w nim na jakiś szczególny element społecznej komunikacji.

Adoracja Najświętszego Sakramentu osobista w ciszy dziś o godz. 17.00.

2. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

3. Liturgia dzisiejszej niedzieli natomiast zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.

4. W następną niedzielę o godz. 15.00 Godzinie Miłosierdzia Bożego spotykamy się przy Dębie Papieskim aby wyruszyć z Koronką do Bożego Miłosierdzia ulicami naszej miejscowości. Jest to w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”, a w tym roku szczególnie modlimy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim wschodzie i o pokój na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy.

5. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania

- uczniami klasy III gimnazjum w pierwszy piątek miesiąca 3.10.2014 (obowiązuje modlitwa różańcowa o godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00). Na to spotkanie zapraszamy młodzież z rodzicami, opiekunami. Młodzież zabiera ze sobą deklaracje. Obecność obowiązkowa.

- uczniami klasy I i II gimnazjum w pierwszy czwartek miesiąca 2.10.2014 (obowiązuje modlitwa różańcowa o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00.). Młodzież ze sobą zabiera dzienniczek praktyk religijnych. Obecność obowiązkowa.

6. Dla dzieci po Mszy św. są obrazki.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary, paniom za posprzątanie Kościoła, Nowożeńcom za wystój Kościoła, firmie Remondis, Zakład Pogrzebowy Eden za prace przy zieleni cmentarzu, panom za prace: Majewski Jan, Kaczyński Kazimierz (os. 35-lecia), Wójcik Andrzej (Mrągowo), Bloch Adam (ul. Przemysłowa), Ciskowski Zbigniew, Więcek Stanisław (Brejdyny).

8. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy rozbudowie, i tak:

Poniedziałek 22.09.14 – ul. Wolności

Wtorek 23.09.14 – ul. Szewska, Krzywa i Krótka

Środa 24.09.14 – Osiedle 35-lecia 7 i 15

Czwartek 25.09.14 – Osiedle 35-lecia 6 i 5

Piątek 26.09.14 – Osiedle 35-lecia 3

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem (wspomnienie obowiązkowe);

·         25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);

27 IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe)