SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 27 lipca 2014

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra.

Po Mszy św. o godz. 11.00 przekazanie intencji różańcowych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś o godz. 17.00.

2. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca.

Pamiętajmy o spowiedzi I piątkowej.

Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych.

3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

4. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalisza (Sanktuarium św. Józefa, najstarsze miasto w Polsce) i Lichenia (las grąbliński) w dniach 4-5 październik 2014 (sobota-niedziela). Koszt 180 zł. (dojazd, obiadokolacja, nocleg w Licheniu, śniadanie, przewodnicy). Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z zaliczką 50 zł.

5. Zbiórka na Księgę darczyńców będzie dalej kontynuowana na:

ul. Tartaczna, Wolności, Szewska, Krzywa, Krótka – p. Stanisław Miciński

6. Bóg zapłać! Paniom za posprzątanie Kościoła, oraz panom którzy wzięli udział przy rozbudowie i tak:

Poniedziałek – Osiedle 35-lecia: Jan Majewski, Kazimierz Kaczyński, Karol Badaczewski, ul. Zwycięstwa: Stanisław Końpa;

Wtorek – Osiedle 35-lecia: Jan Majewski, Kazimierz Kaczyński, Romek Fiorek, Wiesław Deptuła;

Środa, czwartek – Osiedle 35-lecia: Jam Majewski;

Piątek – Osiedle 35-lecia: Henryk Śniadach, Jerzy Grabowski, Jan Majewski, Kazimierz Kaczyński;

Sobota – Osiedle 35-lecia: Kazimierz Kaczyński, Józef Soroka, Jan Majewski, ul. Wolności: Krzysztof Kurczewski, Mateusz Kurczewski;

W tym tygodniu prosimy o pomoc:

Poniedziałek 28.07.14 – Osiedle 35-lecia 8 i Plac 1-maja

Wtorek 29.07.14 – ul. Tartaczna i ul. Zwycięstwa od początku do Ośrodka Zdrowia

Środa 30.07.14 – ul. Zwycięstwa od Ośrodka Zdrowia do skrzyżowania z drogą na Lipowo i ul. Administracyjna

Czwartek 31.07.14 – ul. Rolna, Łąkowa, 22-stycznia i Spacerowa

Piątek 1.08.14 – Brejdyny (zalewanie stropu, proszę zabrać ze sobą obuwie gumowe)

Sobota 2.08.14 – ci, którzy nie mogę w ciągu tygodnia.

W Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie (na os. Grunwaldzkim) w dniach 9 i 10 sierpnia 2014 odbędę się rekolekcje charyzmatyczne w formule otwartej (wstęp wolny), prowadzone przez misjonarz z Indii O. Joseph`a Vadakkel. Zapraszają proboszcz i wspólnota parafialna.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga (wspomnienie obowiązkowe);

·        31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);

·        1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczmy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana (wspomnienie obowiązkowe);

·        24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; [apież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku (wspomnienie obowiązkowe);

·        26 VII – św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny (wspomnienie obowiązkowe).

Informacja dla pielgrzymów i uczestników wycieczek:

Praga - Wrocław - wyjazd 14 sierpnia 2014 czwartek. Krótkie spotkanie organizacyjne 10 sierpnia w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Uwaga! Nastąpiła zmiana miejsca noclegowego we Wrocławiu. Z korzyścią dla grupy ;-)

Organizatorem wycieczki jest Biuro Turystyczne Marco z siedzibą w Olsztynie.

Wyjazd organizowany jest przy współpracy z Gminą Piecki a nad całością ma piecze wójt gminy p. Agnieszka Kurczewska.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wyjazd 20 września 2014r. Drugą ratę (w zależności kto ile wpłacił na zaliczkę) należy uiścić do końca czerwca na konto Katolickiego Biura Pielgrzymkowego w Warszawie. Nr konta podany jest w warunkach wyjazdu. Wpłatę 130 zł (na dojazd i przyjazd) oraz 100 dolarów płacimy na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się mniej więcej na kilka tygodni przed wylotem.

UWAGA! SĄ JESZCZE DWA WOLNE MIEJSCA.